סיור בירושלים - מוזיאון יהדות איטליה
לוגו טיולי דורון - דף הבית

טיולי דורון
המומחים בהפקת תוכן חוויתי ואיכותי בירושלים
לפרטים התקשרו: 02-5619955

 

בית הכנסת האיטלקי בירושלים – מוזיאון יהדות איטליה

דף הבית >> סיורים וטיולים בירושלים >> המלצות לטיולים בירושלים >> הכל על ירושלים - All about Jerusalem >> בית הכנסת האיטלקי בירושלים – מוזיאון יהדות איטליה

כשאתם מגיעים לסיור בירושלים ובמיוחד בימי החורף אי אפשר שלא להגיד, "אח, זה כמו אירופה" ולקחת אוויר צלול וקריר לריאות. כדי להעמיק את החוויה של חו"ל בירושלים ובמיוחד אירופה נמליץ לכם על ביקור במוזיאון יהדות איטליה ובו בית כנסת מדהים עם סיפור מרתק!

מה תראו ואיפה זה ממוקם?

המוזיאון נמצא ממש במרכז העיר התוסס של ירושלים, צמוד לשכונת נחלת שבעה שבה בטוח תבקרו ברח' הלל 25, שימו לב המוזיאון סגור בימי שני אבל שאר שעות הפתיחה נוחות מאוד.
המוזיאון מציג פריטים שונים ומרתקים מחיי היהודים באיטליה מתקופת הרנסנס ועד היום, במוזיאון תערוכות מתחלפות , פעילויות לחגים לכל המשפחה וגולת הכותרת זה בית הכנסת של עיירה קטנה בצפון איטליה בשם קוניליאנו ונטו, בשנות ה-50 הובה בית הכנסת המקורי לפה ובהמשך שולב במוזיאון ליהדות איטליה כיחק בלתי נפרד מהביקור, חשוב לציין שבית הכנסת פעיל ובכל שישי-שבת תמצאו בו מתפללים, המתפללים לפי מנהג בני רומא שהוא אחד המנהגים היהודים הותיקים שיש ומשמר את אופי התפילה שנהגו פה בארץ ישראל לפני כ2,000 שנה! הקהילה האיטלקית בארץ היא יחסית קטנה אבל מאוד קשורה לשורשיה ולתרבות האטילקית.


עוד במוזיאון תמצאו כמה אוספים מיוחדים, בין המיצגים יש פרטי מתכת אוטנטים כמו חנוכיות ושאר תשמישי קדושה, רימונים לספר תורה, מגילות וכו'. באגף הטקסטיל מוצגות פרוכות עתיקות מהמאה ה17, מעילים לספרי תורה, בין עבודות העץ המרהיבות ארון קודש מ קוניליאנו ונטו (העיר ממנה הגיע בית הכנסת) ועוד ארונות קודש ממקומות אחרים באיטליה. גם שלל כתבי יש, ספרים והצהרות המלמדות על ההסטוריה של יהדות איטליה.
 

לסיכום, לפני שאתם מתכננים טיול מאורגן לאיטליה, תבואו רגע אחד לסיור בירושלים, כך תכינו את עצמכם טוב יותר ותזכו בעוד חופשה מדליקה בעיר האחת והיחידה בעולם כולו!
ואם לא הספיק לכם אווירת החו"ל בירושלים, יש עוד הרבה מה לראות בנושא, כך תוכלו לבקר בעיר העתיקה ולאכול שטרודל וינאי בהוספיס האוסטרי, להיכנס לכנסיית סנט אטייאן בדרך שכם ולהרגיש שאתם ממש בצרפת! או פשוט לפנות רגע ולזכור שסה"כ אם מכל העולם מתבוננים בעיר היושבת בציון אז כנראה שיש בה משהו משלה, גשו לשוק מחנה-יהודה ופנקו את עצמכם בסיור טעימות מפולפל.


 
 

טיולי דורון ממוקמים ברחוב דרך הגפן 75, ת.ד. 15473 ,בית זית, ישראל. טלפון: 02-5619955.
פקס: 153-2-5619955 , www.DoronTours.com אי-מייל: info@DoronTours.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים