דואר 7 - טיולים בארץ ובירדן

טיולים מיוחדים - דורון יושע

1/9/09 דוא"ל מספר 7, אם אינכם רואים את האי-מייל בצורה ברורה לחצו כאן!

שלום רב!
אני שמח לעדכן בטיול ירדן בסוכות וחלק מהסיורים בירושלים לקהל הרחב,
אשמח לראותכם בטיולים!

אם ברצונכם לארגן מספר חברים (עדיף מעל 10) לטיול בירדן אתם מוזמנים להיכנס לקישורים הבאים:
> טיול קניונים לקבוצות
> טיולים קלאסים לקבוצות
להתראות בסמטאות ובשבילים
דורון יושע
www.tiulim-israel.com

שער הניצחון בג'רש, צילום: דורון יושעטיול בירדן 3 ימים - קלאסי ומים
חול המועד סוכות 2-4/10/2009 שישי - ראשון

סוכות בירדן - טיול בן שלושה ימים בממלכת ירדן שבמהלכו נעבור באתרים החשובים והמרתקים במדינה ונשלב גם הליכה מרעננת באחד הקניונים של מואב. הטיול מתאים לכל שלושה ימים פנויים (חול או שישי-שבת) המסלול: מעבר הגבול - נסיעה לביקור ג'רש - הר נבו - מפת מדבא - לינה בפטרה - יום שלם בפטרה - לינה בדנה/פטרה - דרך המלך - תצפית על כרך - ואדי איבן חמאד - חזרה לארץ מהמעבר הצפוני.
מחיר הטיול: 450$

להורדת טופס עם כל הפרטים לחצו כאן!
להורדת טופס הרשמה לחצו כאן!

פטרהיום 1. מעבר הגבול  - ג'ארש - מדבא - הר נבו - פטרה
ניסע צפונה על כביש הע'ור (הבקעה) הירדני לאורך תעלת המים ונטפס להרי הגלעד לעיר 1000 העמודים ג'רש לחוויה ארכיאולוגית אסטטית שאין כמותה באזורנו. לאחר הביקור נסע דרומה ונעבור את היבוק בדרך נופית שתיקח אותנו להר נבו, המקום ממנו צפה משה על הארץ המובטחת, נמשיך לעיירה הסמוכה מדבא ונבקר בכנסיית מפת הפסייפס המפורסמת שמתארת את ארץ הקודש בתקופה הביזנטית. נמשיך בנסיעה על דרך המדבר לכיוון המלון בפטרה, בירת הנבטים המיסטורית בה מטייל כל היום שלמחרת.

יום 2. פטרה -
דנה / פטרה
כל היום יוקדש לטיול בין אתרייה המרתקים של בירת הנבטים בסלע האדום - פטרה. נכנס מהסיק (קניון אבן חול אדומה) אל האוצר (המונומנט המפורסם), נטפס דרך חדרים צבעוניים לתצפית לא שרגרתית על התיאטרון הנבטי ונמשיך דרך קברי המלכים לנימפאון, הקרדו והמקדש הגדול "קאסר בינת פרעו". לאחר א. צהריים נטפס למונומנט הגדול ביותר בפטרה ה"א-דיר", מתרשם ממנו ומסיטוטי סלע חבויים באחד הערוצים באזור, נצפה על הארץ ונחזור למלון בפטרה או בכפר הציורי דנה.ואדי איבן חמאד, צילום: עמי חלפוןיום 3. סיור בדנה - אתרים בדרך המלך -ואדי איבן חמאד - ישראל
עם שחר נעשה טיול קצר בין סמטאות הכפר העתיק דנה, נבקר במעיין הכפר וננשום אוויר הרים צלול! נסע בדרך המלך צפונה ונעצור לתצפיות במעברי הנחלים הגדולים (זרד וארנון), נערוך תצפית על מצודת כרך (קיר מואב) ונרד להצטנן בקניון היפיפה של ואדי איבן חמאד, בין הגנים התלויים, אבני החל הצבעוניות, ברזי מים חיים קרים וחמימים! מה עוד אפשר לבקש. את הדרך חזרה לגבול נעשה בכביש ים המלח הירדני ונראה את הארץ שאנו כל כך רגילים לראות מהצד השני, מבט מחדש ומרענן.
 


טיולים נוספים בירושלים:

רמדאן כרים בחודש הסליחות
10.9.09, יום חמישי, 20:00
השנה הצטלבו לוח השנה המוסלמי והעברי - חודש הרמדאן הוא גם חודש הסליחות! נהרות אדם עוברים ברחובות העיר העתיקה, מי לכותל לבקשת הסליחות ומי לשבירת הצום. בסיור ייחודי זה נפקוד הרובע המוסלמי הלובש חג, אלפי מנורות צבעוניות מקשטות את הכתלים, החנויות משנות את ייעודן ומאכלים מטוגנים בצורת סהר וכוכב מוצגים ברוב עם. נסייר גם בסביבות הרובע היהודי, נחוש את אווירת חודש אלול ונסיים עם בקשות הרחמים בכותל המערבי. יש להגיע בלבוש צנוע, הסיור מאובטח!
 
> לפרטים והרשמה בבית שמואל לחצו כאן!   

סיור חומוסיות בירושליםסיור בין הגרגירים - חומוסיות

6.10.09, יום שלישי, ג' חוהמ"ס, 09:00

כדי לנגב חומוס אורגינל צריך לעלות לירושלים! סיור באווירה ירושלמית בשווקי העיר העתיקה ובסביבתה בו נבקר בחומוסיות הטובות ביותר בעולם! נטייל בין הגרגרים, נטעם, נתענג ונשמע סיפורים וסודות... והכי חשוב: נגלה אחת ולתמיד מיהו אבו שוקרי המקורי! בסוף הסיור יקבלו המטיילים את מפת החומוסיות הירושלמיות. הסיור מאובטח.

> לפרטים והרשמה בבית שמואל לחצו כאן!


 
הרבה יותר מפרנסה
17.10.09, יום שבת, 09:00
עמוק בלב העיר העתיקה של ירושלים ישנם אנשים אשר עוסקים במקצועות ייחודיים שהולכים ונעלמים מהעולם. מגלגל קובה נבלוסיה, מפעל לייצור תחינה, הצלם של המלך חוסיין, אופה בתנור השכונתי שיודע להכין 'אורס בייד', בנות הכפר האופות ועוד הפתעות רבות שנשמור בסוד עד לסיור... כמובן שנשלב גם טעימות שונות – מעשי ידי בעלי המלאכה להתפאר. יש לבוא בלבוש צנוע.
> לפרטים והרשמה בבית שמואל לחצו כאן!
 

לדף הבית | ארגון סיורים לקבוצות | מידע על אתרים בירדן ובירושלים | טיולים בירדן | סיורים בירושלים | הסר אותי מרשימת התפוצה | סיורים לקהל הרחב | דורון יושע | סרטונים מטיולים
טלפון: 0524-673663, פקס: 077-5507372 | www.tiulim-israel.com