סיורים בשוק מחנה יהודה
לוגו טיולי דורון - דף הבית

טיולי דורון
המומחים בהפקת תוכן חוויתי ואיכותי בירושלים
לפרטים התקשרו: 02-5619955

 

סיור בשוק מחנה יהודה בירושלים

דף הבית >> סיורים וטיולים בירושלים >> אתרים בירושלים >> סיור בשוק מחנה יהודה בירושלים
השוק התחיל את דרכו צמוד לשכונת בית יעקב בירושלים (נחלאות) כשוק שבו הפלאחיות הערביות מהכפר ליפתא היו מוכרות מצרכים לתושבי שכונת נחלאות המתפתחת שלא רצו ללכת עד לעיר העתיקה, לעיתים כי פחדו ולעיתים בגלל המרחק. השוק ממוקם היום לא רחוק משם, בין הרחובות אגריפס ויפו, קרוב מאוד למרכז העיר ולכניסה לעיר, בשוק יש תחנה של הרכבת הקלה.

ללא ספק, זהו השוק הכי יפה וססגוני בארץ! בשנים האחרונות הולכת וגוברת אווירת השינוי וההתחדשות של שוק מחנה יהודה, בעבר (לפני כמה שנים) רוב השוק היה של סוחרי מזון ומצרכים בסיסים, היום צריך לעבור לא מעט חנויות מעצבים ובתי קפה עד שתפגשו איזה מלפפון ירוק.

התופעה הזו כמובן חיובית ביותר וממש העירה את המקום ששנים רבות נחשב עלוב ומוזנח והפכה את שוק מחנה-יהודה ל"אתר עלייה לרגל" של ממש. 

שימו לב, אנו מארגנים גם סיורי חנוכיות בירושלים

על הסיור בשוק מחנה יהודה
בנוסף לכל הירושלמים הותיקים שמגיעים לשוק לקניות בכל יום פוקדות את שוק מחנה יהודה קבוצות רבות של מטיילים הבאים לסיורים בירושלים, בד"כ הסיורים עוברים בשכונת נחלאות הקשורה לשור ולאופי המיוחד שלו וכשמגיעים לשוק משלבים בסיור טעימות מיוחדות של כל מני הפתעות ירושלמיות. . . 

למשל משקאות מיוחדים אצל "איש האתרוגים" עוזיאלי התימני, קוגל או קיגל ירושלמי אורגינאל, סוגים של חלווה וגבינות, איך אפשר בלי חומוס אצל רחמו ועלי גפן אצל מורדוך, בקיצור "הסיור הוא רק תירוץ" לחגיגה קולינארית אמיתית.

כמובן שלצד הטע
ימות יש הסברים, על התפתחות השוק, הווי השוק והמאכלים המיוחדים, מאכלי עדות ועוד.

לכבוד למגיעים לשוק כ"תיירים" נספר על האופי המשתנה של השוק בימי השבוע. יום ראשון (כמו בשיר) דיכאון, מה הכוונה? השוק די סגור, אין הרבה מה לראות כי המסחר חלש.

יום שני עצבני, יום של קבלת סחורה והתארגנות לחגיגה שתתחיל אוטוטו

יום שלישי, ביום הזה כדאי מאוד להגיע לשוק, אין לחץ, כל הסחורה טרייה והמחירים טובים, מי מגיע לשוק? לא התיירים אלה הירושלמיות החכמות שכבר ביום שלישי מתחילות להכין את השבת.

יום רביעי די דומה לשלישי וביום חמישי, מצב רוח חופשי, החגיגה מתקרבת לשיאה, המון קבוצות של מסיירים, סטודנטים, נגנים, מופעי רחוב ובקיצור שווה לבוא אבל קחו בחשבון שיהיה דחוס! בגלל שביום שישי לא עובדים, חברות רבות בוחרות לעשות יום כיף בירושלים דווקא ביום חמישי, מה שמוסיף שמן למדורה.

יום שישי, יש בשוק מחנה יהודה מסיבה! זה היום שבו המחירים עולים בהתחלה וצונחים בסוף, היום הכי מיוחד בשוק, הוא מתחיל בבוקר מוקדם, אז אפשר עוד לעשות קניות כמו שצריך ודי מהר מתחילות לפקוד את השוק המון קבוצות והמון המון מבקרים, ירושלמים ולא ירושלמים, תיירים ומקומיים, זו הזדמנות נפלאה לצאת לפגוש את החברים בשוק, לאכול באחת המסעדות הקטנות ולקנות (ביוקר) לשבת.

בסביבות השעה 15:00 בחורף נכנסים לשוק מחנה יהודה קבוצת חרדים בבגדי שבת ומזכירים לכולם שעוד רגע יורדת הקדושה על העיר, הכניסה שלהם מלווה ב"תקיעה בשופרות" ומפצירים בבאסטיונרים לסגור את הבאסטה ולקבל את השבת, כך מתנהל המחזה עד שהכל נסגר, בשלב הזה המחירים צונחים וכל מה שלא ישמר לשבוע הבא יוצג בזול מאוד!

אחרי הסגירה מה שנשאר מוצא בחינם לעניי העיר, צוות הנקיות של השוק נכנס לפעולה וסוגרים את השוק לשבת, שבת שלום שאחריה יום ראשון...

כדי לארגן או להצטרף לסיור בנחלאות ושוק מחנה יהודה כנסו לפה: סיור בשוק מחנה יהודה
 
שוק מחנה יהודה

סיור בשוק מחנה יהודה

רוצים לארגן יום כיף בירושלים?
 

טיולי דורון ממוקמים ברחוב דרך הגפן 75, ת.ד. 15473 ,בית זית, ישראל. טלפון: 02-5619955.
פקס: 153-2-5619955 , www.DoronTours.com אי-מייל: info@DoronTours.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים