אתרים שכדאי להכיר סביב שער שכם
לוגו טיולי דורון - דף הבית

טיולי דורון
המומחים בהפקת תוכן חוויתי ואיכותי בירושלים
לפרטים התקשרו: 02-5619955

 

מקומות שכדאי להכיר סביב שער שכם

דף הבית >> סיורים וטיולים בירושלים >> סיורים בירושלים - הצעות >> מקומות שכדאי להכיר סביב שער שכם
אתרים שכדאי להכיר סביב שער שכם
סיור מיוחד ובו נסתובב באזורים לא מתויירים ובאתרים פחות מוכרים! את הסיור אפשר לעשות ביום שלם, או לחלק לשני חלקים, או לבחור אתרים ולשלב ביניהם!

חלק א': נתחיל בשרידי העיר הרומית איליה קפיטולינה בחפירות שער שכם הרומי, אשר חבויות מתחת לשער הנוכחי, ומשם נעבור לרח' דרך שכם ונכנס לקולג' שמידט. משם נשקיף על העיר העתיקה ונרד להתרשם מדגמים של ירושלים במרתף. נמשיך לגן הקבר, אתר הגולגולתא (מקום הצליבה) לפי המסורת הפרוטסטנטית, ובו גינה מקסימה. נעבור מעבר לחומה למתחם מנזר סמט אטיין, ובו כנסייה עם פסיפסים ביזנטיים ומערות קבורה מתקופת בית ראשון. לסיום, ניכנס לפסיפס הציפורים, פסיפס של כנסייה ארמנית שבמשך שנים היה סגור למבקרים.

חלק ב': נתחיל את הסיור ב"תיבת התהודה" של ירושלים, מערה ענקית מתחת לרובע המוסלמי (מערת צדקיהו). לאחר הביקור המצנן, נחצה את הכביש וניכנס בין הסמטאות למערת (מחסן) בננות ענקית, אשר לפי המסורת היא בור חצר המטרה (בור ירמיהו). נחזור לדרך שכם, וניכנס לבית המלאכה לקרמיקה ארמנית של משפחת בליאן, נבקר במוזיאון ונשמע על הקרמיקה הארמנית וירושלים. האתר הבא הוא קברי המלכים, מערכת קבורה מרתקת של מלכים שהתגיירו והגיעו לארץ מאזור כורדיסטאן בתקופת בית שני. נסיים בקתדרלת סנט' ג'ורג' האנגליקנית, עם סיור בגינה היפהפיה ובכנסיה.

עברו אל: טיולים בירושלים או מגוון סיורים בירושלים
 
טיולים בירושלים


  

טיולי דורון ממוקמים ברחוב דרך הגפן 75, ת.ד. 15473 ,בית זית, ישראל. טלפון: 02-5619955.
פקס: 153-2-5619955 , www.DoronTours.com אי-מייל: info@DoronTours.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים