על סיורי חנוכיות בירושלים
לוגו טיולי דורון - דף הבית

טיולי דורון
המומחים בהפקת תוכן חוויתי ואיכותי בירושלים
לפרטים התקשרו: 02-5619955

 

סיורי חנוכיות בירושלים

דף הבית >> סיורים וטיולים בירושלים >> המלצות לטיולים בירושלים >> הכל על ירושלים - All about Jerusalem >> סיורי חנוכיות בירושלים
סיור חנוכיותסיורי חנוכיות בירושלים הפכו בשנים האחרונות לבילוי מאוד מאוד פופולארי לחג החנוכה וכולם מדברים על זה...

אז מאיפה הגיע הרעיון של סיורי חנוכיות בירושלים

סיורי החנוכיות הם חלק מסדרת סיורי חגים שנולדה בשנים האחרונות עם ההתקרבות נו למחשב, השקיעה במירוץ של החיים וההתרחקות מהמסורת במאה ה-20 וה21.  מי מאיתנו לא שמע מההורים שלו או מהסבתא על מנהגי החג שהיו ממלאים את "החיים של פעם", הסיפורים הקסומים של גבאי בית הכנסת שמעיר את כל השכונה לאמירת הסליחת, החוויות של התפילות בבית הכנסת ושלל סיפורי מסורת שהיו פה חיים וברורים הולכים וחומקים לנו מבין האצבעות. אז מה עושים? אם אנחנו לא רוצים לוותר על השלל המקודש נמצא דרך לקבל אותו ברוח התקופה. זו אחת הסיבות החברתיות המרכזיות בהתפתחות תופעת סיורי החגים בירושלים, אגב, לא רק בירושלים אלה בכל מקום שבו השתמרה אותה מסורת (צפת, בני ברק וכו')

 

רוצים להצטרף? -> סיור חנוכיות בירושלים

מה עושים בסיור חנוכיות?

במהלך הסיורים שומעים על מנהגי החג, המנהיגים והמסורת. לומדים ורואים "הלכה למעשה" את הלכות החנוכה, למשל הרבה אנשים מגלים שהמנהג החילוני להדליק חנוכיה בסלון מפספס את הרעיון של פרסום הנס, מאיזה צד מדליקים את החנוכייה, במה מותר להשתמש ועוד שלל הלכות מעניינות. בסיורי החנוכיות בד"כ מצטרפים למשפחות שמדליקות את החנוכיה בפתח הבית ושמחים להפיץ את הנס ברבים, שרים שירי חג ומברכים.
כמובן שכל דבר טוב מחייב גם קצת אוכל... לא מוותרים על סופגנייה ירושלמית אורגינאלית, בנחלאות אפשר ממש להיכנס למאפייה בשוק!

כמובן שהאפשרויות שונות ומגוונות כמו בכל דבר בירושלים ניתן לחלק את הפעילות לשני מוקדים מרכזיים:
סיורי חנוכיות בנחלאות: הגוש של נחלאות וזיכרונות מהווה אזור מאוד מתוייר בירושלים ולא רק בגלל הקרבה לשוק מחנה-יהודה. בשכונות הללו חבויים סיפורים ירושלמים מרתקים, מנהגים שעדיין מתקיימים ושרשרת של שכונות חרדיות שבהן ללא ספק הרבה דברים לא השתנו בעשרות השנים האחרונות, כלומר נשמרה של המסורת! מבקרים בשכונת שערי חסק, בתי ברויידא, בתי רנד, כנסת ישראל ועוד, ניתן גם לגלוש למקור ברוך וזכרון משה אל תוך הגוש החרדי שסביב מאה שערים.

סיורי חנוכיות בעיר העתיקה: לבעיר העתיקה יש ייתרונות רבים בסיורי חנוכיות, קודם כל ההקשר ההסטורי של חנוכת בית המקדש בא ליידי ביטוי בצורה הרבה יותר מוחשית, הקרבה לכותל המערבי והאווירה הקסומה של הנרות הזעירים שמאירים ומחממים את כתלי העיר. לכל זה תוסיפו המוני אנשים שמגיעים, מה שמייצר תחושת עלייה לרגל נפלאה!
בשנים האחרונות התחלנו (בטיולי דורון) להמליץ למסיירים שלנו לסיים את הסיור במופע חנוכה ייחודי המשלב הצגה ושירי חג וכל זאת במרכז אש התורה במעל הכותל המערבי!

ומה נציע לכם לעשות בחנוכה?

אם לא היה ברור עד עכשיו, אנחנו מאוד מאוד מאוד ממליצים לכם להגיע לירושלים ולהצטרף לסיורי חנוכיות בירושלים יש אפשרות להצטרך לסיור עם מדריכים ירושלמים תותחים, זה הקונספט המוכר והטוב שמתאים בעיקר למבוגרים.

לקבוצות שיש בהן גם ילדים אנו נמליץ על סיור חנוכיות עם שחקן, התכנים דומים מאוד רק שפה מופיעה דמות שמובילה את הקבוצה ומספרת, בעצם זה כמו הצגה של ממש, רק שבמקום לעלות לבמה השחקן נמצא בשכונה.

סיור חנוכיות למשפחות

מה חשוב לדעת?

 חנוכה תמיד בחורף ולצערינו הרב יש רק 8 ימים! מתוך זה שישי-שבת ונר ראשון שבהם פחות מטיילים, ז"א נשארו סה"כ 5 ימי טיול בחנוכה, קחו בחשבון שהסיורים לא מתבטלים בכל מזג אוויר, למעט שלג! יש להגיע בהתאם, אפילו עם מטרייה...

 סיורי החנוכיות מאוד מאוד מבוקשים, לכן תהיו חכמים ומהרו לתפוס את מקומכם! אם אתם רוצים לארגן לקבוצה סגורה סיור חנוכיות אז אתם צריכים להיות עוד יותר זריזים, אין הרבה מדריכים ירושלמים שבאמת מכירים את השטח ברמה גבוהה וסוד ההצלחה של הסיור תלוי בעיקר ברמת ההדרכה והחוויה שאותה יספר התדריך, אל תתפשרו, קחו רק מדריכים ירושלמים עם הרבה נסיון ולא מדריכים שמדיגים רק לחנוכה לירושלים, ההבדל ענק!

לארגון סיור חנוכיות אתם מוזמנים לפנות לצוות טיולי דורון המתמחה כבר שנים רבות בארגון והפקה של תוכן איכותי וחוויתי בירושלים.

טלפון:  02-5619955

או למלא טופס:

 

טיולי דורון ממוקמים ברחוב דרך הגפן 75, ת.ד. 15473 ,בית זית, ישראל. טלפון: 02-5619955.
פקס: 153-2-5619955 , www.DoronTours.com אי-מייל: info@DoronTours.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים