טיולי דורון: סיורים בעיר העתיקה בירושלים
לוגו טיולי דורון - דף הבית

טיולי דורון
המומחים בהפקת תוכן חוויתי ואיכותי בירושלים
לפרטים התקשרו: 02-5619955

 

סיורים בעיר העתיקה בירושלים

דף הבית >> סיורים וטיולים בירושלים >> המלצות לטיולים בירושלים >> הכל על ירושלים - All about Jerusalem >> סיורים בעיר העתיקה בירושלים

העיר העתיקה בירושלים היא לב ליבה של החוויה הירושלמית. אין תייר שמגיע לעיר ולא נלקח אחר כבוד לסיור ברחבי המתחם הזה, שאליו מתקבצים כל המאפיינים המיוחדים של בירת ישראל. יש בעיר העתיקה נציגות לכל הדתות והקבוצות האתניות שמרכיבות את אופייה המיוחד של העיר, בין אם ברובע הנוצרי, ברובע היהודי, ברובע הארמני, או ברובע המוסלמי.

סיורים בעיר העתיקה בירושלים מאפשרים לספוג את החשיבות הדתית וההיסטורית של אתרים שונים ולראות עד כמה יש אופי מיוחד לכל תרבות ודת ועד כמה בסופו של דבר, משותפת להן האווירה המיוחדת והקוסמופוליטית של העיר. לא רק כובד ההיסטוריה והאמונה נמצאים שם, אלא גם תענוגות לחושים. סמטאות העיר העתיקה מלאות כל טוב, אם במסעדות עממיות שמתמחות בהכנת מטעמים מסורתיים, אם בדוכני רחוב למיצים, לבקלאוות ולמה לא. השווקים בעיר מציעים גם הם מכל טוב, כולל התנסות בניהול משא ומתן ממולח עם הרוכלים המקומיים המנוסים.

לעיר העתיקה יש המון מה להציע

בין אם אתם מתכננים יום כיף משפחתי בהרכב מצומצם, סיור מגבש לעובדי החברה, או אירוח קבוצה של אורחים מחו"ל, יש לכם את כל הסיבות להביא אותם אל העיר העתיקה. פנו לאחת החברות המציעות סיורים מודרכים בירושלים ובקשו מהם לתפור עבורכם סיור בעיר העתיקה, המותאם במיוחד למטרות הטיול. לסייר כך סתם בעיר העתיקה, בלי הדרכה מקצועית, יכול להיות נחמד, אך תוכלו לתת לסיור אלמנט חווייתי אחר, עם ערך מוסף, אם תזמינו סיור מודרך. מדריך מיומן, המכיר את העיר העתיקה על בוריה, ייתן לכם בדיוק את התוספות הקטנות האלה שעושות את הטיול לחוויה שתיזכר.

טיול בעיר העתיקה יכול למשל, להיבנות סביב גגות העיר העתיקה. לגגות העיר העתיקה אופי מיוחד של קימרון כיפתי, אשר נוצר בשל מחסור היסטורי בחומרי גלם למלט. בסופו של דבר, ניתן בכך ייחוד למראה העיר העתיקה מגובה הגג. מדובר באטרקציה נהדרת, שתאפשר לכם לראות את האזור בקפיצה "מגג לגג" ולחוות את העיר העתיקה מזווית מעניינת. סיורים בירושלים לא יכולים כמובן להחסיר כמה מהאתרים הבלתי נשכחים של העיר העתיקה, כמו כנסיית הקבר, או הכותל המערבי, אבל ניתן גם לבנות ולהתאים אותם כל פעם מחדש. אפשר להזמין סיור מיוחד, המתאים לתקופת הרמדאן למשל, שם תחוו מהי משמעותו של החודש עבור המאמינים המוסלמים. באותו אופן, אפשר לתאם סיור מיוחד בתקופת הסליחות בחודש תשרי, או להתמקד בשכונות שהן מנזר ברובע הנוצרי. האפשרויות הן כה רבות!

העיר עתיקה, אבל חיה ותוססת

אמרנו הרבה על קדושה והיסטוריה, אבל בעיר העתיקה יש גם הרבה חיות ואנרגיה בשגרת היום יום. אם אתם רוצים לחוות את הצד התוסס יותר של האזור, תוכלו להזמין סיורים בעיר העתיקה בירושלים בעלי אופי חווייתי וקליל. אחד הרעיונות הנהדרים הוא סיור חומוסיות, המקיף את כל החומוסיות הטובות בעולם, כולל טעימות נהדרות. אפשר גם לבקר במפעל עתיק לטחינה ולראות את השומשום נטחן תחת אבן הרחיים. בכלל, העיר העתיקה שופעת יצרנות ומלאכה של בעלי מקצוע עתיקים וניתן להתמקד גם בצד זה של העיר. לבקר את סוחרי הבדים, המייבאים בדים מרחבי המזרח התיכון, את סוחרי העתיקות הממולחים שופעי הסיפורים, לטעום מטעמים במאפיות המקומיות ולקנח בקפה שחור מהביל, בדיוק כמו שצריך.

 

טיולי דורון ממוקמים ברחוב דרך הגפן 75, ת.ד. 15473 ,בית זית, ישראל. טלפון: 02-5619955.
פקס: 153-2-5619955 , www.DoronTours.com אי-מייל: info@DoronTours.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים