סיורים בירושלים בשבת | סיורי דורון
לוגו טיולי דורון - דף הבית

טיולי דורון
המומחים בהפקת תוכן חוויתי ואיכותי בירושלים
לפרטים התקשרו: 02-5619955

 

סיורים בירושלים בשבת

דף הבית >> סיורים וטיולים בירושלים >> המלצות לטיולים בירושלים >> הכל על ירושלים - All about Jerusalem >> סיורים בירושלים בשבת

אין ספק שטיול בירושלים יכול להיות עולם ומלואו. אם יש לכם רק יום אחד לטייל בעיר, אין סיכוי שתצליחו לבלוע את כל מה שיש לבירת ישראל להציע. העיר הזאת שוקקת חיים ומלאה פעילות ביום יום, החל מחיי השגרה והמסחר של הרוכלים בשווקים ועד ביקורים רשמיים של שועי עולם ואירועים דיפלומטיים חשובים. אם חשבתם לבוא ליום כיף וטיול בעיר, כדאי לתכנן היטב את היום על מנת ליהנות במלואו ממה שיש לעיר להציע.

בין השאר, כדאי שתתאימו את תוכן הסיור ליום בשבוע בו אתם מגיעים. סיורים בירושלים בשבת הם בעלי אופי אחר מסיורים בעיר בימי החול הרגילים. על העיר שורה אווירה מיוחדת ומהפנטת ביום הזה.

הקדושה והמורשת מרחפות באוויר והמולת היום והשגרה שוככת. מצד אחד, זהו לא היום המתאים לסיור בשוק מחנה יהודה או בשכונות מסוימות בעיר, אבל מצד שני, זה יום מופלא להנאה מהייחוד ההיסטורי והתרבותי של העיר.

איפה מומלץ לטייל בעיר ביום השבת?

אם אתם מגיעים לטייל בירושלים ביום שבת, קודם כל כדאי .ומומלץ, שתזמינו סיור מודרך ומקצועי בחברה שמומחיותה היא סיורים בירושלים. חברות התיירות שמצויות בעיר, הן בעלות ידע מעמיק לגבי התנהלות בעיר בשבתות, כולל כל הרגישויות הכרוכות בכך והמקומות שיותר נעים להימצא בהם ביום זה. הם גם יוכלו לצרף אליכם מדריך מקצועי, שירתק אתכם בסיפוריו ובהסבריו וייתן עומק ועניין למקומות ולאתרים שתראו. חברות אלו בונות במיוחד סיורים בירושלים בשבת, המבקרים באתרים שעדיף לראות ביום זה וידאגו גם לקחת אתכם למסעדות המוצלחות ביותר הפתוחות בעיר ביום הזה.

אחד הדברים שניתן לעשות, הוא לבנות סיור מעניין וחווייתי, סביב קדושתה של העיר לשלוש הדתות הגדולות – היהדות, הנצרות והאסלאם. בסיור כזה תוכלו לחוות ממקור ראשון ולהבין מדוע העיר הפכה קדושה כל כך למיליוני אנשים ברחבי העולם וכיצד הדתות הללו השאירו בה חותם היסטורי ואדריכלי.

ניתן לבקר בהר ציון, שבו אתרים קדושים לכל הדתות, כמו למשל קבר דוד וחדר הסעודה האחרונה של ישו. על ההר נמצאת גם כנסיית הדור מציון המרשימה והיפה. מההר תוכלו להשקיף אל נופם היפהפה של מדבר יהודה, הר הזיתים, ארמון הנציב וגיא בן הינום. סיורים בעיר העתיקה בירושלים הם גם מתאימים ליום כזה של טיול. אפשר למשל לבקר בכנסיית הקבר, האתר החשוב ביותר כמעט לכל הנוצרים בעולם, שהיה משאת נפשים של צלבנים ועולים לרגל. סיור בכנסייה הוא חוויה של טיול במסדרונות ובחדרים אפלוליים, שמיעת מזמורים וספיגת אווירה מיוחדת ומסתורית.

איך מתארגנים לסיור בירושלים בשבת?

סיורים בירושלים בשבת הם לא תמיד פשוטים לתכנון. כל שצריך, הוא לתת את המפתחות לחברה טובה ואמינה שתתפור עבורכם את הסיור על פי מידותיכם. הם יבררו איתכם את הרכב הקבוצה ואופייה. אם מדובר באירוע משפחתי גדול, או טיול משפחתי קטן, אם יש בקבוצה ילדים רבים, או דווקא מבוגרים ומהן ההעדפות ותחומי העניין של המשתתפים. אתם בוודאי רוצים ליהנות משירותם של ספקים מעולים, בין אן מדובר ברכב הצמוד אליכם, או במסעדות ובפינוקים על הדרך. אלו הדברים שעושים את החוויה ומשאירים בזיכרון טעם טוב.

 

טיולי דורון ממוקמים ברחוב דרך הגפן 75, ת.ד. 15473 ,בית זית, ישראל. טלפון: 02-5619955.
פקס: 153-2-5619955 , www.DoronTours.com אי-מייל: info@DoronTours.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים