טיולי דורון - סיורים בירושלים - ירושלים מהישן אל החדש
לוגו טיולי דורון - דף הבית

טיולי דורון
המומחים בהפקת תוכן חוויתי ואיכותי בירושלים
לפרטים התקשרו: 02-5619955

 

ירושלים מהישן אל החדש

דף הבית >> סיורים וטיולים בירושלים >> המלצות לטיולים בירושלים >> הכל על ירושלים - All about Jerusalem >> ירושלים מהישן אל החדש
ירושלים עיר הבירה של ארץ ישראל, העיר עליה קיימות המחלוקות הגדולות והקשות ביותר בהיסטוריה כולה, עיר הקודש – לא משנה איך תבחרו להגדיר את העיר ומה תחשבו עליה, שהרי העיר אשר חומות סביב לה היא ללא ספר העיר המיוחדת ביותר בעולם, הן בשל שילוב האוכלוסיות השונות בה (אנשי דת מן הדתות השונות, זרמים שונים של אנשים ומגדרים משולבים) והן בשל ההיסטוריה העצומה והמיוחדת של העיר הקדושה.

אם ברצונכם להכיר את רזי העיר ואת המקומות המיוחדים בה, מן הראוי שתתחילו בסיור בירושלים, המתחיל מהמקומות העתיקים והקדושים ועד לשדרות ממילא והאזורים הצעירים והתוססים של העיר.
סיור כזה יוביל אתכם לכדי הכירות מעמיקה ונכונה עם כלל האוכלוסיות הקיימות בעיר, שלל המחלוקות וכמובן עם האזורים המיוחדים והחשובים ביותר לבקר בהם !

חומות העיר העתיקה – המקום הקדוש ביותר לכל הדתות הוא גם המקום החשוב ביותר בעיר.

ממילא – שדרות ממילא אשר היו בעבר רק דרך פשוטה ואף לא סלולה אשר הובילה אל פאתי העיר העתיקה שבירושלים, מתאפיינות כיום בהוד והדר.
שדרות ממילא הפכו בשנים האחרונות למקום תיירותי נחשק ויוקרתי בו ניתן ליהנות ממגוון עצום של חנויות מובילות, מסעדות שף ומותגי יוקרה הממוקמים בקניון פנימי ובשדרות חיצוניות בניחוח אירופאי מיוחד.

שדרות העיר המחודשת – בשדרות "העיר" אשר היוו בעבר מקום מסחר בעבור חנויות ממכר לסוחרים שונים מרחבי העיר, קימות כיום שדרות מרהיבות ומעוצבות להפליא של חנויות יוקרה הממוקמות לצד חנויות מקומיות וחנויות בוטיק מיוחדות בהן תוכלו ליהנות ממגוון פריטים "ירושלמיים" מיוחדים במחירים שונים ומגוונים.
מלבד לחנויות ולרשתות השיווק השונות, תוכלו למצוא בשדרות אלו גם מסעדות מקומיות אותנטיות וכמובן מקומות בילוי וותיקים וחדישים כאחד המותאמים לגילאים שונים של מבלים.

אם תבחרו להמשיך אל תוך הסמטאות הישנות אשר משתרכות מכל שדרה ושדרה, תוכלו גם לגלות עולם מופלא של עסקים מקומיים, הן בתחום המזון והן בתחום הבילויים וחיי הלילה, אשר חבויים לעין אך אינם חבויים לליבם של הירושלמיים אשר נוטים לפקוד אותם כמידי יום.
נופי השוק הישן – שוק מחנה יהודה הוא ללא כל ספק הדרך הטובה ביותר להיכרות מעמיקה ונכונה עם הנפשות הקיימות והפועלות בעיר, שכן, השוק מהווה נקודת עניין ומוקד עליה לרגל בעבור כלל אוכלוסיית העיר השונה, כך שבהגיעכם לשוק מחנה יהודה תוכלו לפגוש אנשים שונים ומרתקים המגיעים מתרבויות שונות, עדות שונות ודתות (או בקיצור קיבוץ גלויות).
בשוק זה תוכלו לרכשו מטעמים מופלאים וליהנות משלל טעמים מן המטבח הירושלמי האותנטי.

אם חשקה נפשכם בחופשה, נופש בארץ אשר יאפשר לכם הנאה מושלמת מאטרקציות רבות, בילויים מרתקים, ביקור במקומות מיוחדים וכמובן קדושים, הרי שהבחירה בעיר ירושלים היא הבחירה הנכונה בעבורכם.
כעת כל שנותר לכם הוא פשוט לתכנן את הטיול בעיר ולשריין לכם ולמטיילים עמכם מקום ראוי ומרכזי ללינה בעיר הבירה.
 

טיולי דורון ממוקמים ברחוב דרך הגפן 75, ת.ד. 15473 ,בית זית, ישראל. טלפון: 02-5619955.
פקס: 153-2-5619955 , www.DoronTours.com אי-מייל: info@DoronTours.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים