טיולי דורון - סיורים בירושלים - אילו טיולים אתגריים אפשר לבצע בישראל וכיצד להתכונן אליהם?
לוגו טיולי דורון - דף הבית

טיולי דורון
המומחים בהפקת תוכן חוויתי ואיכותי בירושלים
לפרטים התקשרו: 02-5619955

 

אילו טיולים אתגריים אפשר לבצע בישראל וכיצד להתכונן אליהם?

דף הבית >> סיורים וטיולים בירושלים >> המלצות, מאמרים ומידע שכדאי לדעת >> אילו טיולים אתגריים אפשר לבצע בישראל וכיצד להתכונן אליהם?
ישראל היא אולי מדינה קטנה, אבל גם כך היא מציעה שלל אפשרויות של טיולים אתגריים - כאלה שמציעים גם מפגש אמיתי עם חיק הטבע במלוא הדרו ועוצמתו וגם פעילות ספורטיבית מאומצת במיוחד ובהתאם גם מספקת במיוחד.
לפניכם 3 הצעות למסלולים שמבטיחים אתגר משמעותי ונחת רבה, וגם כמה עצות להכנה מיטבית לאותם טיולים, שכן חשוב לזכור שמדובר גם ביציאה מהבית ומהשגרה, וחשוב להיערך לכך, וגם בפעילות גופנית אינטנסיבית שכמו כל פעילות גופנית מחייבת הכנה נאותה כולל תזונה נכונה וגם תוספי מזון לספורטאים – מידע נוסף כאן.

סנפלינג בנחל טור
מדבר יהודה הוא לוקיישן מעולה לטיולים אתגריים ומציע שלל אפשרויות. אחת מהן היא טיול סנפלינג בנחל טור שבחלקו הצפוני של המדבר - היציאה למסלול התובעני אך המתגמל היא מכפר הנופש מצוקי דרגות, ורוב הטיול הוא גלישה ממצוקים, פעילות שכל מי שביצע יודע עד כמה היא מחייבת גם מאמץ פיזי ניכר וגם ריכוז מרבי.
אורך המסלול הוא כ-1.5 ק"מ ולאורכו של נחל טור ממתינות לכם לא פחות מ-4 גלישות, של בין 50 ל-80 מטר שמחייבות ניסיון ומספקות אדרנלין ונחת עצומה.

העפלה לחרמון
מסלול מאתגר אחד כולל טיפוס וליתר דיוק העפלה אל הפסגה המרשימה ביותר בארץ, זו של הר החרמון.
הטרק שמוביל אל ההר הגבוה ביותר בישראל מתחיל בנווה אטי"ב, עוקף את היישוב הפסטורלי, חוצה מטעים שגם הם משרים רוגע ושלווה, מתחיל לטפס במתינות דרך ברכת חפור, הר סנאים והר כחל ואז מתחיל להפוך למאמץ יותר עם עליות תלולות (שמהווה הזדמנות מעולה להגיד תודה לכל אותם תוספי מזון לספורטאים ולהקפדה על תזונה בריאה באופן כללי). התחנות הבאות בדרך הן ברכת מן, הר חבושית ונקודת הסיום של המסע בן ה-15 ק"מ שכולל גם טיפוס לגובה של 1.3 ק"מ היא הרכבל העליון.

טרקטורונים באגם ניצנים
גם במרכז הארץ ניתן ליהנות מטיולים אתגריים, ועוד דרך לגוון היא לעלות על טרקטורון - אמנם כלי הרכב חוסך חלק מהמאמץ הפיזי, אבל גם כך מדובר באתגר ובעיקר בהנאה עצומה. בפרט מומלץ לנצל את אופציית הטרקטורון באגם ניצנים הקסום שבין אשדוד לאשקלון. יש בו שלל פעילויות כולל לילדים שרוצים לחוות גם הם את השילוב בין שטח לאדרנלין. כמובן שחשוב במיוחד לשמור בטיולים אלה על בטיחות מרבית.

איך להתכונן היטב לטיול אתגרי?
לקראת טיול אתגרי חשוב להתכונן היטב: ראשית, להכיר היטב את המסלול ולזהות נקודות שעלולות להיות מסוכנות בתנאים מסוימים (למשל שיטפונות) ולהיערך בהתאם. כמו כן כדאי לארוז פנס ולוודא שיש לכם גם סוללות רזרביות (גם אם מדובר בטיול יום), להצטייד בחבל איכותי על כל מקרה וגם ציוד עזרה ראשונה מבטיח שקט נפשי.
עוד מרכיב חשוב בהכנה לטיולים אתגריים הוא בניית יכולות פיזיות. זהו כמובן תהליך שאין בו קיצורי דרך והוא מחייב אימונים שוטפים, הקפדה על תזונה נכונה, בחירה מושכלת של תוספי מזון לספורטאים כדי שישלימו את התזונה ויסייעו לכם לבנות מסת שריר רצויה ותשומת לב מלאה לגוף כך שתצאו לטיול כשאתם במיטבכם ומסוגלים להתמודד עם כל אתגר בכל תוואי שטח. 
 

טיולי דורון ממוקמים ברחוב דרך הגפן 75, ת.ד. 15473 ,בית זית, ישראל. טלפון: 02-5619955.
פקס: 153-2-5619955 , www.DoronTours.com אי-מייל: info@DoronTours.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים